LH13QBRTMGCXEN
Login for pricing
In Stock: 1 available
Samsung QB13R-TM, Interactive flat panel, 33 cm (13"), LED, 1920 x 1080 pixels, Wi-Fi, 16/7
More Information
HD type Full HD
Display Technology LED
Display brightness 500cd/m²
Product design Interactive flat panel
SKU LH13QBRTMGCXEN
EAN 8806094965476
Manufacturer Samsung
Availability In Stock
Product Family QBR-TM
Samsung QB13R-TM. Product design: Interactive flat panel. Display diagonal: 33 cm (13"), Display technology: LED, Display resolution: 1920 x 1080 pixels, Display brightness: 500 cd/m², HD type: Full HD, Touchscreen. Wi-Fi. Operating hours (hours/days): 16/7. Operating system installed: Tizen 4.0. Product colour: Black
Display
Panel typeADS
TouchscreenYes
Display technologyLED
Colour gamut45%
Display diagonal33 cm (13")
Display resolution1920 x 1080 pixels
Display brightness500 cd/m²
HD typeFull HD
Response time30 ms
Contrast ratio (typical)600:1
Contrast ratio (dynamic)10000:1
Viewing angle, horizontal178°
Viewing angle, vertical178°
Pixel pitch0.153 x 0.153 mm
Vertical scan range48 - 75 Hz
Horizontal scan range30 - 81 kHz
Haze rate25%
Multi-touchYes
Pixel frequency (max)594 MHz
Ports & interfaces
USB portYes
HDMI version1.4
Wi-FiYes
DisplayPorts quantity0
DC-in jackYes
Ethernet LANYes
HDMI ports quantity1
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
RS-232 interfaceYes
USB ports quantity1
HDMI input ports quantity1
Design
Placement supportedIndoor
Bezel width (top)1.31 cm
Bezel width (side)1.31 cm
Bezel width (bottom)1.31 cm
Product colourBlack
Panel mounting interface100 x 100 mm
CertificationClass B 60950-1, 62368-160950-1, 62368-1
VESA mountingYes
Screen shapeFlat
Bezel colourCharcoal Black
Performance
PurposeUniversal
Operating hours (hours/days)16/7
HDCPYes
HDCP version2.2
Wi-FiYes
Power
Power consumption (sleep)0.5 W
Power consumption (typical)27.5 W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Computer system
Computer systemYes
Computer system typeSystem on Chip (SoC)
Operating system installedTizen 4.0
Built-in processorYes
Weight & dimensions
Display width322 mm
Display depth29.8 mm
Display height193.5 mm
Display weight1.1 kg
Packaging data
Package width376 mm
Package depth248 mm
Package height132 mm
Package weight2 kg
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%