Xerox 006R04235 Toner cartridge, 1K pages (replaces HP 44A/CF244A) for HP Pro M 14
SKU
006R04235
Login for pricing
In Stock: 21 available
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 44A (CF244A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 1000.00
Colour black
SKU 006R04235
EAN 0095205066937
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield1000 pages
CompatibilityLaserJet Pro M15 LaserJet MFP M280
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forHP CF244A
Brand compatibilityHP
OEM codeCF244A
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth325 mm
Package weight655 g
Package width115 mm
Package height115 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth325 mm
Package weight655 g
Package width115 mm
Package height115 mm