R20KPB130W
Category: Power Banks
| Battery capacity | 20000 mAh |
|---|---|
| SKU | R20KPB130W |
| EAN | 9350784029362 |
| Manufacturer | ALOGIC |
| Availability | In Stock |
Ruck 20,000mAh Power Bank
With 130W USB Charging
100W Portable Laptop Charging
130W Dual Device Charging
Fast charge your MacBook Pro and iPhone 15 at the same time with 100W USB-C and 30W USB-A charging.
Big Battery in a Slim Chassis
Handy Info At A Glance
It Even Tells Time
With 130W USB Charging
100W Portable Laptop Charging
130W Dual Device Charging
Big Battery in a Slim Chassis
Handy Info At A Glance
It Even Tells Time
| Design | |
|---|---|
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Black, Silver |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Power | |
| Fast charging | Yes |
| Charging source | USB |
| USB Power Delivery | Yes |
| Port 2 output current | 3 A |
| Port 1 output current | 5 A |
| Adjustable output voltage | Yes |
| Port 3 output current | 1.5 A |
| Input voltage | 5 - 20 V |
| Output voltage | 5 - 20 V |
| Input current | 3 - 3.5 A |
| Port 1 output power | 100 W |
| Port 2 output power | 60 W |
| Port 3 output power | 18 W |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Charging source | USB |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 130 W |
| Ergonomics | |
| Built-in display | Yes |
| Display type | LED |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| USB Type-A connector | Yes |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 65 mm |
| Depth | 152 mm |
| Height | 29 mm |