Cisco PWR-IE65W-PC-AC= power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
PWR-IE65W-PC-AC=
Login for pricing
In Stock: 4 available
AC-DC, 54VDC power module to support 65 watts for PoE/PoE+ modules, 110/220 VAC and 88-300 VDC input, 54VDC/1.2 Amp output, 1.24 kg
More Information
Purpose Network switch
Power supply type Indoor
SKU PWR-IE65W-PC-AC=
EAN 0882658541278
Manufacturer Cisco
Availability In Stock
AC-DC Power Module for PoE solution, 110/220 VAC and 88-300 VDC input, 54VDC/1.2 Amp Output, DIN-Rail Mount
Features
Output power65 W
Output voltage54 V
Output current1.2 A
Power supply typeIndoor
PurposeNetwork switch
Product colourBlack
Power
Output power65 W
Output voltage54 V
Output current1.2 A
Performance
Mean time between failures (MTBF)2488401 h
Design
Product colourBlack
Weight & dimensions
Weight1.24 kg
Width66 mm
Depth117 mm
Height150 mm
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Cisco PWR-IE65W-PC-AC= power adapter/inverter Indoor 65 W Black Cisco PWR-IE65W-PC-AC= power adapter/i... Login for pricing