140B11GSWL9B
Login for pricing
In Stock: 19 available
Galaxy Tab A9+ 11", Swell Enclosure Brandable Floor Stand - Black
  • Simple installation (one solid metal structure)
  • Screen can be set in landscape or portrait mode
  • Full tilt screen
  • Wire management through stand
  • 2mm thick polypropylene graphic panel included
  • Slot for easy panel removal/replacement
  • Optional lighting kit
  • Bigger base add-on for larger screens
More Information
SKU 140B11GSWL9B
EAN 0819472029118
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Graphic panel specifications:
Width: 6.0” / 15.24cm
Height: 34.75” / 88.26cm
Max graphics/artwork width: 5.0”- 5.25” / 12.7cm - 13.34cm
Additional iPad display stand specs:
Maximum material thickness: .250” / 6.35mm
Option of using two pieces: .125” / 3.18mm thickness material back to back.
Features
Lock typeSecurity screw
CompatibilityGalaxy Tab A9 Plus | 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B
Product colourBlack
Colour groupBlack
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeFloor
Brand compatibilitySamsung
Tilt adjustmentYes
Packaging content
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeSecurity screw
Product colourBlack
Colour groupBlack
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Swell Enclosure Brandable Floor Stand - Black Compulocks Galaxy Tab A9+ 11", Sw... Login for pricing
Gamber-Johnson 7160-0818-04 tablet security enclosure 25.4 cm (10") Black Gamber-Johnson 7160-0818-04 tablet sec... Login for pricing
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen PowerMove Black
Bestseller
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Po... Login for pricing
Compulocks Brandable VESA Floor Stand for Screens Up to 32 Inches - Black
New
Compulocks Brandable VESA Floor Stand... Login for pricing
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Brandable Floor Stand White Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw... Login for pricing