109KS01KL
Login for pricing
In Stock: 9 available
iPad 10.9" 10th Gen Secured Kickstand Black
  • Metal Kickstand for extra functionality
  • Lock slot and cable lock
  • Mobile protective
  • Rubber edge case
  • Landscape Orientation Only
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU 109KS01KL
EAN 0819472028678
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Experience the perfect blend of mobility, security, and functionality with Kickstand.
and scratches.
Additionally, it enhances comfort during use, providing a secure grip and minimizing fatigue.
All bundles include a custom Compulocks’ rubber Edgeband, Kickstand and a locking cable.
Technical details
Case typeCover
MaterialMetal, Rubber
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad (10th gen.) 2022, A2757, A2777
Protection featuresBump resistant, Scratch resistant
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Harmonized System (HS) code8301500000
Features
Case typeCover
Stand modeYes
Country of originChina
MaterialMetal, Rubber
Built-in batteryNo
LockableYes
Battery
Design
Stand modeYes
Weight & dimensions
Width140 mm
Depth29.5 mm
Height75.5 mm
Weight771.107029 g
Other features
Country of originChina
Logistics data
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Secured Kickstand Black Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Se... Login for pricing
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case 20.3 cm (8") Cover Black
Bestseller
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case... Login for pricing
Belkin BBZ002UK-V1 tablet case 27.9 cm (11") Cover Black
Hot Product
Belkin BBZ002UK-V1 tablet case 27.9 cm... Login for pricing
Mobilis 050064 tablet case 20.3 cm (8") Cover Black Mobilis 050064 tablet case 20.3 cm (8&... Login for pricing
Mobilis Resist 27.9 cm (11") Black Mobilis Resist 27.9 cm (11") Black Login for pricing
Mobilis 051062 tablet case 33 cm (13") Folio Black Mobilis 051062 tablet case 33 cm (13&q... Login for pricing