109IPDSB
Login for pricing
In Stock: 2 available
Space iPad Air 10.9-inch Security Display Enclosure - Black
  • High Grade Aluminum Enclosure
  • Continuous Charging While Mounted
  • Quick Lock and Unlock Keyed Lock
  • 100mm x 100mm VESA Pattern
  • Compatible with our Security Cable Locks
More Information
SKU 109IPDSB
EAN 0819472023260
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
iPad Space Enclosure Includes:
* Lockable High Grade Aluminum Enclosure
* VESA Mount Pattern on Back of Enclosure
* 2 Enclosure Keys
Features
CompatibilityApple iPad Air 10.9,
Product colourBlack
Minimum screen size27.7 cm (10.9")
Weight & dimensions
Weight1.18 kg
Technical details
Product colourBlack
Logistics data
Harmonized System (HS) code84733080
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th Gen) Enclosure Wall Mount Black Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th... Login for pricing
Compulocks VESA Flex Arm Mount White Compulocks VESA Flex Arm Mount White Login for pricing
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosure Wall Mount
Bestseller
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosu... Login for pricing
Compulocks Surface GO 1-4 Gen Apex Secured Enclosure
Hot Product
Compulocks Surface GO 1-4 Gen Apex Sec... Login for pricing
Compulocks iPad Air M2 11" (2024), Apex Secured Enclosure Wall Mount - White
New
Compulocks iPad Air M2 11" (2024)... Login for pricing
SKU
109IPDSB
159W