Epson C13T24314012/24XL Ink cartridge black high-capacity, 500 pages 10ml for Epson XP 750
SKU
C13T24314012
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 500.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 10.00 |
| SKU | C13T24314012 |
| EAN | 8715946625423 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Elephant |
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T24314012 |
| Black ink volume | 10 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 500 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Package type | Blister |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946627106 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 141 mm |
| Package weight | 39 g |
| Package width | 97 mm |
| Package height | 24 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 141 mm |
| Package weight | 39 g |
| Package width | 97 mm |
| Package height | 24 mm |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 39 cm |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |