Epson C13T664140/664 Ink bottle black, 4K pages 70ml for Epson L 300
| Capacity | 4000.00 |
|---|---|
| Colour | black |
| Content (ml) | 70.00 |
| Original | Yes |
| SKU | C13T664140 |
| EAN | 8715946540979 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
This reliable four-colour ink series is great at printing everyday documents.
Slash ink costs
Looking for an ultra-low-cost printing solution? From the first set of ink included with the printer, you could save 90% on ink costs on average2. It's not only affordable, it's impressive how many pages just one set can produce - up to 4,500 pages in black and 7,500 in colour1.
The genuine article
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Black |
| Black ink volume | 70 ml |
| Product colour | Grey |
| Capacity | 70 ml |
| Packaging data | |
| Package width | 140 mm |
| Package depth | 57 mm |
| Package height | 57 mm |