Epson C33S020639/SJIC-30-P-K Ink cartridge black 295,2ml for Epson C 7500 G
SKU
C33S020639
Categories: Ink Cartridges, TM-C 7500 G, ColorWorks C 7500 G
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Colour | black |
| Content (ml) | 295.20 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C33S020639 |
| EAN | 8715946552583 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Ink cartridge, UltraChrome, colour: black, fits for: ColorWorks C7500G
Compatible Printers: Epson ColorWorks C 7500 G, Epson TM-C 7500 G
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Compatibility | ColorWorks C7500G |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 310 mm |
| Package weight | 520 g |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 310 mm |
| Package weight | 520 g |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 30 mm |