HP 3ED67A/712 Ink cartridge cyan 29ml for HP DesignJet T 200
SKU
3ED67A
- Ink cartridge
Categories: Print Heads, DesignJet T 650 24 inch, DesignJet Studio Steel 36 Inch, DesignJet T 200 Series, DesignJet Studio Steel 24 Inch, DesignJet T 630 Series, DesignJet Studio 24 Inch, DesignJet T 210, DesignJet T 630 36 inch, DesignJet T 230, DesignJet T 250, DesignJet T 650 Series, DesignJet Studio 36 Inch, DesignJet T 630 24 inch, DesignJet T 650 36 inch
| Printing colours | Cyan |
|---|---|
| Colour | cyan |
| Content (ml) | 29.00 |
| Brand compatibility | HP |
| SKU | 3ED67A |
| EAN | 0193905352814 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet Studio 24 Inch, HP DesignJet T 250, HP DesignJet T 650 Series, HP DesignJet T 630 24 inch, HP DesignJet T 630 36 inch, HP DesignJet T 200 Series, HP DesignJet T 650 24 inch, HP DesignJet Studio Steel 24 Inch, HP DesignJet T 630 Series, HP DesignJet T 230, HP DesignJet Studio Steel 36 Inch, HP DesignJet T 650 36 inch, HP DesignJet T 210, HP DesignJet Studio 36 Inch
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore, Malaysia |
| Compatibility | HP DesignJet T210, T230, T250, T630, T650 Printer series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 114 mm |
| Depth | 25 mm |
| Height | 126 mm |
| Weight | 50 g |
| Package width | 114 mm |
| Package depth | 25 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 70 g |
| Packaging data | |
| Package width | 114 mm |
| Package depth | 25 mm |
| Package height | 126 mm |
| Package weight | 70 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Weight | 50 g |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 6000 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 490.7 kg (1081.9 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 1702.1 mm (48 x 40 x 67") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 1702 mm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 120 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.5 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 490.8 kg |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 3.8 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 441031052 |