HP CF232A/32A Drum kit, 23K pages ISO/IEC 19752 for HP Pro M 118/203
SKU
CF232A
Login for pricing
In Stock: 31 available
32A Original LaserJet Imaging Drum
  • Original HP 32A toner supplies deliver legendary HP print quality.
  • HP 32 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M118, M148, M203, M227
  • 1 Black (~23,000 pages)
  • Depend on Original HP 32A toner supplies designed specifically for your HP printer.
  • Imaging drum; Recycling guide
Brand compatibility HP
Capacity 23000.00
Colour no color
SKU CF232A
EAN 0889894797483
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield23000 pages
CompatibilityHP 32 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M118, M148, M203, M227
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF232A
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originVietnam
Product colourBlack
Pallet size (EU)1100 x 763 x 169 mm
UNSPSC-code44103109
Pallet weight (imperial)154.4 kg (340.5 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1099.8 x 960.1 x 1264.9 mm (43.3 x 37.8 x 49.8")
Layers per pallet11 pc(s)
Master (outer) cases per pallet319 pc(s)
Products per pallet (EU)230 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)0 - 95%
Operating temperature (T-T)15 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width365 mm
Depth97 mm
Height102 mm
Package depth97 mm
Package weight420 g
Weight200 g
Package width365 mm
Package height102 mm
Products per pallet319 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1100 x 961 x 1266 mm
Packaging data
Package depth97 mm
Package weight420 g
Package width365 mm
Package height102 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeCF232A
Country of originVietnam
UNSPSC-code44103109
Layers per pallet11 pc(s)
Product colourBlack
Box contentsImaging drum; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons44 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)23 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)889894797483
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)889894797483
Other features
Logistics data
Pallet gross length110 cm
Pallet gross height126.6 cm
Pallet gross weight154.8 kg
Master (outer) cases per pallet layer29 pc(s)
Pallet gross width96.1 cm
Pallet weight (EU)117.3 kg
Products per pallet319 pc(s)