HP CF541A/203A Toner cartridge cyan, 1.3K pages ISO/IEC 19798 for HP Pro M 254
SKU
CF541A
Login for pricing
In Stock: 122 available
203A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 203A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • HP 203 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M254, M280, M281
  • 1 Cyan (~1,300 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 203A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Cyan
Brand compatibility HP
Capacity 1300.00
Colour cyan
SKU CF541A
EAN 0190781107095
TypeOriginal
Colour toner page yield1300 pages
Brand compatibilityHP
OEM codeCF541A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originJapan
HP segmentEnterprise
Pallet size (EU)1100 x 790 x 1148 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)244.9 kg (540 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1099.8 x 985.5 x 1254.8 mm (43.3 x 38.8 x 49.4")
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)15 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width363 mm
Depth96 mm
Height111 mm
Package depth96 mm
Package weight750 g
Weight530 g
Package width363 mm
Package height111 mm
Products per pallet300 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1100 x 986 x 1254 mm
Packaging data
Package depth96 mm
Package weight750 g
Package width363 mm
Package height111 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeCF541A
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)190781107095
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)190781107095
Other features
Recycling guideYes
Pallet weight (EU)183 kg
Products per pallet300 pc(s)