HP W2121A/212A Toner cartridge cyan, 4.5K pages ISO/IEC 19752 for HP CLJ M 554
SKU
W2121A
Login for pricing
In Stock: 8 available
212A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 212A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • HP 212 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M554, M555, M578
  • 1 Cyan (~4,500 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 212A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Cyan
Brand compatibility HP
Capacity 4500.00
Colour cyan
SKU W2121A
EAN 0194441428865
TypeOriginal
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield0 pages
Colour toner page yield4500 pages
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originJapan
Pallet size (EU)1198 x 800 x 1115 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)182.3 kg (402 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1198.9 x 998.2 x 1270 mm (47.2 x 39.3 x 50")
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 95%
Operating temperature (T-T)15 - 30 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width55 mm
Depth78 mm
Height289 mm
Package depth147 mm
Package weight1.16 kg
Weight860 g
Package width395 mm
Package typeBox
Package height161 mm
Products per pallet96 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1198 x 997 x 1271 mm
Packaging data
Package depth147 mm
Package weight1.16 kg
Package width395 mm
Package typeBox
Package height161 mm
Technical details
TypeOriginal
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)194441428865
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)194441428865
Other features
Logistics data
Pallet gross weight132 kg
Master (outer) cases per pallet layer20 pc(s)
Pallet weight (EU)132 kg
Products per pallet96 pc(s)