DP2HDMI4K60HZ
Category: Cable Gender Changers
| SKU | DP2HDMI4K60HZ |
|---|---|
| EAN | 8595611703737 |
| Manufacturer | i-tec |
| Availability | In Stock |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Supported video modes | 2160p |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Weight | 15 g |
| Height | 10 mm |
| Depth | 19 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 168 mm |
| Package height | 54 mm |
| Package depth | 110 mm |