C31CBLHDMI60HZ
Category: Video Cable Adapters
| Connector 2 gender | Male connector |
|---|---|
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 | USB Type-C |
| SKU | C31CBLHDMI60HZ |
| EAN | 8595611702648 |
| Manufacturer | i-tec |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | HDMI |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum resolution | 3860 x 2160 pixels |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | Android |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Other features | |
| Width | 20 mm |
| Height | 14 mm |
| Depth | 1500 mm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 20 mm |
| Height | 14 mm |
| Depth | 1500 mm |
| Weight | 72 g |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 14 mm |
| Package weight | 90 g |
| Packaging data | |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 14 mm |