InfoCase FM-SNP-ET4X10-HSTP tablet case 25.4 cm (10") Bumper Black
SKU
FM-SNP-ET4X10-HSTP
Login for pricing
In Stock: 6 available
Rugged Case with Adjustable Elastic Hand Strap for Zebra ET40/45 10″
  • 4 corner anchor points facilitate the use of additional accessories
  • Clear polycarbonate shell provides visibility to asset tags
  • Closed back for added device protection
  • Optional bio-secure DuraStrap replacement hand strap available
More Information
Product main colour Black
Brand compatibility Zebra
Maximum screen size 10 "
Material Polycarbonate,Thermoplastic polyurethane (TPU)
SKU FM-SNP-ET4X10-HSTP
EAN 0703674564204
Manufacturer GJOHNSON
Availability In Stock
The Rugged Case with an adjustable elastic hand strap for the Zebra ET40/45 10" provides improved productivity and efficiency by reducing hand, wrist and arm fatigue. The case is low profile and lightweight while designed for rugged workflows. Also provides facilitation for additional accessories for added device ergonomics.
Technical details
Case typeBumper
Maximum screen size25.4 cm (10")
Brand compatibilityZebra
CompatibilityET40/45
Shoulder strapYes
Product main colourBlack
GenderUnisex
Consumer life stageAll
Features
Case typeBumper
CompatibilityET40/45
Shoulder strapYes
GenderUnisex
Consumer life stageAll
Hand strapYes
Design
Weight & dimensions
Width263 mm
Depth20 mm
Height173 mm
Weight139 g
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product InfoCase FM-SNP-ET4X10-HSTP tablet case 25.4 cm (10") Bumper Black