OM16G55600U1RX8NE11
- Tested compatibility with OEM equipment
- Fast access to pre and post sales tech support
- Security of lifetime warranty
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR5 |
|---|---|
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| ECC | No |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| SKU | OM16G55600U1RX8NE11 |
| EAN | 5059902032393 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF View PDF View PDF |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.1 V |
| Design | |
| Backlight | No |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Features | |
| Backlight | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | PC |
| Memory voltage | 1.1 V |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory ranking | 1 |
| System requirements | |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 3.8 mm |
| Weight | 100 g |
You may also be interested in
| Product |
Origin Storage 16GB DDR5 5600MHz UDIMM...