OM32G42666SO2RX8NE12
- Tested compatibility with OEM equipment
- Fast access to pre and post sales tech support
- Security of lifetime warranty
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| ECC | No |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| SKU | OM32G42666SO2RX8NE12 |
| EAN | 5056006166146 |
| Manufacturer | Origin Storage |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF View PDF View PDF |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Design | |
| Backlight | No |
| Memory | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Laptop |
| CAS latency | 19 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory ranking | 2 |
| ECC | No |
| Features | |
| Backlight | No |
| Internal memory | 32 GB |
| Component for | Laptop |
| CAS latency | 19 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Memory ranking | 2 |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| System requirements | |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 95 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 3.8 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 100 g |
| Logistics data | |
| Other features | |
You may also be interested in
| Product |
Origin Storage 32GB DDR4 2666MHz SODIM...