OM32G55600U1RX8NE11
Login for pricing
In Stock: 1 available
32GB DDR5 5600MHz UDIMM 1Rx8 Non-ECC 1.1V
  • Tested compatibility with OEM equipment
  • Fast access to pre and post sales tech support
  • Security of lifetime warranty
More Information
Internal memory type DDR5
Memory clock speed 5600 MHz
ECC No
Memory form factor 288-pin DIMM
SKU OM32G55600U1RX8NE11
EAN 5059902032362
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Power
Memory voltage1.1 V
Design
BacklightNo
Memory
Buffered memory typeUnregistered (unbuffered)
Memory layout (modules x size)1 x 32 GB
Internal memory32 GB
Component forPC
Memory form factor288-pin DIMM
Memory voltage1.1 V
Memory ranking1
ECCNo
Memory clock speed5600 MHz
Internal memory typeDDR5
Features
BacklightNo
Internal memory32 GB
Component forPC
Memory voltage1.1 V
Windows operating systems supportedYes
Linux operating systems supportedYes
Memory ranking1
Memory clock speed5600 MHz
System requirements
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 85 °C
Storage temperature (T-T)-25 - 95 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Storage relative humidity (H-H)10 - 85%
Technical details
Compliance certificatesRoHS
Weight & dimensions
Depth3.8 mm
Weight100 g
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage 32GB DDR5 5600MHz UDIMM 1Rx8 Non-ECC 1.1V
Hot Product
Origin Storage 32GB DDR5 5600MHz UDIMM... Login for pricing