BULKSA32129
- Scratch resistant = Protects your device from scratching caused by the hazards of everyday life.
- 1.2 meter drop tested = Tested to withstand drops from heights of up to 1.2 meters.
- Recycled plastic = Made of 100% recycled plastic for a better tomorrow.
- FSCTM-certified packaging = Comes in a box made of recyclable FSCTM-certified paper.
Category: Mobile Phone Cases
| SKU | BULKSA32129 |
|---|---|
| EAN | 5715685025310 |
| Manufacturer | PANZERGLASS |
| Availability | In Stock |
Keep your phone SAFE.
Keep your phone SAFE.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Package type | Hanging box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Transparent |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple - iPhone 2025 non-Pro |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Colour name | Transparent |
| Harmonized System (HS) code | 3926909790 |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Country of origin | China |
| Colour name | Transparent |
| Easy to apply | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 75 mm |
| Height | 152 mm |
| Depth | 14 mm |
| Thickness | 1.4 cm |
| Weight | 22 g |
| Package width | 114 mm |
| Package depth | 21.8 mm |
| Package height | 212 mm |
| Package weight | 25 g |
| Packaging data | |
| Package width | 114 mm |
| Package depth | 21.8 mm |
| Package height | 212 mm |