SDSDXXO-032G-GN4IN
Category: Memory Cards
| Flash card type | SDHC |
|---|---|
| Flash memory class | Class 10 |
| Capacity | 32 GB |
| SKU | SDSDXXO-032G-GN4IN |
| EAN | 0619659188689 |
| Manufacturer | Sandisk |
| Availability | In Stock |
Improve your workflow efficiency
Shot speeds up to 140MB/s
Perfect for 4K UHD video
Stunning sequential burst mode shots
Durability you can count on
Recover images you accidentally deleted
Shot speeds up to 140MB/s
Perfect for 4K UHD video
Durability you can count on
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 32 GB |
| Read speed | 200 MB/s |
| Write speed | 90 MB/s |
| Internal memory type | UHS-I |
| Flash card type | SDHC |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Protection features | Shock resistant, Waterproof, X-ray proof |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 24 mm |
| Depth | 32 mm |
| Height | 2.1 mm |