160W-POWER-ADAPTER
Login for pricing
In Stock:
7 available
StarTech.com 160W Universal DC Power Adapter (24V/6.6A), 4ft(1.2m) 2-Wire Cord, 2/3-Pin Terminal Blocks, 100-240V AC/DC External Power Supply for Industrial USB Hubs, NA/UK/EU/ANZ (160W-POWER-ADAPTER)
- UNIVERSAL POWER ADAPTER: 24V/6.6A (158.4W) DC output with attached 4ft (1.2m) DC cord; Auto-switching 100-240V AC input; Includes four regional 4ft (1.2m) AC power cables (NA: Type-A NEMA 1-15, UK: Type-G BS 1363, EU: CEE 7/7, ANZ: Type-I AS 3112)