450FBLCLC7
Login for pricing
In Stock:
37 available
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | 450FBLCLC7 |
| EAN | 0065030881821 |
| Connector 2 | LC |
| Cable length | 7 m |
| Sustainability compliance | Yes |
| Doesn't contain | Halogen |
| Compliance certificates | RoHS, CE |
| Cladding diameter | 125 µm |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Wavelengths supported | 850 nm |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Operational conditions | |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 15 mm |
| Weight | 94 g |
| Package weight | 104 g |
| Packaging data | |
| Package width | 220 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 104 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 410 mm |
| Master (outer) case length | 410 mm |
| Master (outer) case height | 450 mm |