Synology D4ECSO-2666-16G memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC
SKU
D4ECSO-2666-16G
Login for pricing
In Stock: 14 available
16GB, DDR4-2666, ECC, unbuffered, SO-DIMM, 260pin, 1.2v
More Information
Internal memory type DDR4
Memory clock speed 2666 MHz
ECC Yes
Memory form factor 260-pin SO-DIMM
SKU D4ECSO-2666-16G
EAN 4711174723676
Manufacturer Synology
Availability In Stock
Power
Memory voltage1.2 V
Design
Technical details
Country of originTaiwan
Memory
Buffered memory typeUnregistered (unbuffered)
Memory layout (modules x size)1 x 16 GB
Internal memory16 GB
Component forPC/Server
Memory voltage1.2 V
ECCYes
Memory clock speed2666 MHz
Internal memory typeDDR4
Features
Internal memory16 GB
Component forPC/Server
Memory voltage1.2 V
Country of originTaiwan
Memory clock speed2666 MHz
Harmonized System (HS) code84733020
Other features
You may also be interested in
Compare Products
Product Synology D4ECSO-2666-16G memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC Synology D4ECSO-2666-16G memory module... Login for pricing
Origin Storage 128GB DDR4 2933MHz LRDIMM 4Rx4 ECC 1.2V Origin Storage 128GB DDR4 2933MHz LRDI... Login for pricing