Xerox 006R03644 Toner cartridge, 1K pages (replaces HP 79A/CF279A) for HP Pro M 12
SKU
006R03644
Login for pricing
In Stock: 7 available
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 79A (CF279A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 1000.00
Colour black
SKU 006R03644
EAN 0095205894707
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield1000 pages
CompatibilityLaserJet Pro M12 LaserJet Pro MFP M26
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF279A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth320 mm
Package weight750 g
Package width115 mm
Package height110 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth320 mm
Package weight750 g
Package width115 mm
Package height110 mm
Package dimensions (W x D x H)109.2 x 320 x 109.2 mm (4.3 x 12.6 x 4.3")
Package weight (imperial)0.816 kg (1.8 lbs)
Technical details
TypeCompatible
OEM codeCF279A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features