SKU
006R03698
Login for pricing
In Stock: 1 available
Everyday™ Yellow Toner by Xerox compatible with HP 410A (CF412A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 2300.00
Colour yellow
SKU 006R03698
EAN 0095205894363
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield2300 pages
Colour toner page yield2300 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF412A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth320 mm
Package weight770 g
Package width110 mm
Package height110 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth320 mm
Package weight770 g
Package width110 mm
Package height110 mm
Package dimensions (W x D x H)109.2 x 320 x 109.2 mm (4.3 x 12.6 x 4.3")
Package weight (imperial)0.726 kg (1.6 lbs)
Technical details
TypeCompatible
OEM codeCF412A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features