Xerox 006R03805 Toner cartridge yellow, 2.6K pages (replaces HP 305A/CE412A) for HP LaserJet M 375
SKU
006R03805
Login for pricing
In Stock: 5 available
Everyday™ Yellow Remanufactured Toner by Xerox compatible with HP 305A (CE412A), Standard capacity
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 2600.00
Colour yellow
SKU 006R03805
EAN 0095205593907
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Compatible Printers: HP LaserJet Pro 300 color MFP M 375 nw, HP LaserJet Pro 400 color MFP M 475 dn, HP LaserJet Pro 400 color M 451 dw, HP LaserJet Pro 400 color M 451 dn, HP LaserJet Pro 300 color M 351 A, HP LaserJet Pro 400 color MFP M 475 dw, HP LaserJet Pro 300 Series, HP LaserJet Pro 400 color M 451 nw
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield2600 pages
Colour toner page yield2600 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCE412A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth320 mm
Package weight860 g
Package width115 mm
Package height110 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth320 mm
Package weight860 g
Package width115 mm
Package height110 mm
Package dimensions (W x D x H)110 x 320 x 110 mm (4.33 x 12.6 x 4.33")
Package weight (imperial)0.871 kg (1.92 lbs)
Technical details
TypeCompatible
OEM codeCE412A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features