Xerox 006R03820 Toner cartridge magenta, 2.7K pages (replaces HP 312A/CF383A) for HP CLJ Pro M 476
SKU
006R03820
Login for pricing
In Stock: 2 available
Everyday™ Magenta Remanufactured Toner by Xerox compatible with HP 312A (CF383A), Standard capacity
More Information
Printing colours Magenta
Brand compatibility HP
Capacity 2700.00
Colour magenta
SKU 006R03820
EAN 0952058594058
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield2700 pages
Colour toner page yield2700 pages
CompatibilityColor LaserJet M476
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF383A
Print technologyLaser printing
Printing coloursMagenta
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth320 mm
Package weight874 g
Package width115 mm
Package height110 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth320 mm
Package weight874 g
Package width115 mm
Package height110 mm