Xerox 006R04202 Toner cartridge yellow, 850 pages (replaces HP 216A/W2412A) for HP M 155
SKU
006R04202
Login for pricing
In Stock: 4 available
Everyday™ Yellow Toner by Xerox compatible with HP 216A (W2412A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 850.00
Colour yellow
SKU 006R04202
EAN 0095205064667
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield850 pages
Colour toner page yield850 pages
CompatibilityColor LaserJet Pro M155 Color LaserJet Pro MFP M182 Color LaserJet Pro MFP M183
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forW2412A
Brand compatibilityHP
OEM codeW2412A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursYellow
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth330 mm
Package weight760 g
Package width120 mm
Package typeBox
Package height115 mm
Print quality
Packaging data
Package depth330 mm
Package weight760 g
Package width120 mm
Package typeBox
Package height115 mm