Xerox 006R04259 Toner cartridge black, 1.1K pages (replaces HP 205A/CF530A) for HP MFP 180
SKU
006R04259
Login for pricing
In Stock: 1 available
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 205A (CF530A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 1100.00
Colour black
SKU 006R04259
EAN 0095205067170
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Black toner page yield1100 pages
CompatibilityColour LaserJet M154 Color LaserJet Pro M180 Color LaserJet Pro M181
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF530A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursBlack
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth325 mm
Package weight760 g
Package width115 mm
Package height115 mm
Print quality
Packaging data
Package depth325 mm
Package weight760 g
Package width115 mm
Package height115 mm