Xerox 006R04591 Toner-kit black, 1K pages (replaces HP 117A/W2070A) for HP Color Laser 150
SKU
006R04591
Login for pricing
In Stock: 14 available
Everyday™ Black Toner by Xerox compatible with HP 117A (W2070A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 1000.00
Colour black
SKU 006R04591
EAN 0095205037500
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeOriginal
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield1000 pages
CompatibilityLaser 150 Laser MFP 178 Laser MFP 179
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forHP 117A
Brand compatibilityHP
OEM codeW2070A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursBlack
Country of originChina
Quantity per box1 pc(s)
Weight & dimensions
Package depth325 mm
Package weight640 g
Weight642 g
Package width185 mm
Package height100 mm
Print quality
Packaging data
Package depth325 mm
Package weight640 g
Package width185 mm
Package height100 mm