Xerox 006R04594 Toner-kit magenta, 700 pages (replaces HP 117A/W2073A) for HP Color Laser 150
SKU
006R04594
Login for pricing
In Stock: 6 available
Everyday™ Magenta Toner by Xerox compatible with HP 117A (W2073A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Magenta
Brand compatibility HP
Capacity 700.00
Colour magenta
SKU 006R04594
EAN 0095205037531
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield700 pages
Colour toner page yield700 pages
CompatibilityLaser 150 Laser MFP 178 Laser MFP 179
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forHP 117A
Brand compatibilityHP
OEM codeW2073A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursMagenta
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth325 mm
Package weight610 g
Weight614 g
Package width185 mm
Package height100 mm
Packaging data
Package depth325 mm
Package weight610 g
Package width185 mm
Package height100 mm