02300CT11007
Login for pricing
In Stock: 1 available
Wax Ribbon, 110mmx74m (4.33inx242ft), 2300; Standard, Cartridge
  • Suitable for printing on uncoated and coated paper labels and tags
  • Excellent print quality when printing normal or rotated barcodes
  • Ability to print up to speeds of 304mm/sec (12ips) and 152mm/sec (6ips) for rotated barcodes
  • Excels when used with Zebra desktop printers
More Information
SKU 02300CT11007
EAN 5704174931287
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
Thermal transfer ribbon, 2300, wax, Roll-width: 110 mm, Length: 74 m, Colour: Black, fits for: Zebra cartridge printers (ZD420c, ZD421c)
Performance
Brand compatibilityZebra
CompatibilityZD420c, ZD420c-HC
Weight & dimensions
Width110 mm