CS6080-SR40000TZVW
Login for pricing
In Stock:
181 available
Category: Barcode Readers
| Standard interfaces | Bluetooth,USB |
|---|---|
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Product colour | Black |
| Scanner type | 1D/2D |
| SKU | CS6080-SR40000TZVW |
| EAN | 5704174880066 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
ULTRA-VERSATILE WITH A FIRST-OF-ITS-KIND CONVERTIBLE DESIGN
ADAPTS TO ANY WORKFLOW
CUTTING-EDGE MOBILITY
EASY TO CONFIGURE AND MANAGE
ADAPTS TO ANY WORKFLOW
CUTTING-EDGE MOBILITY
EASY TO CONFIGURE AND MANAGE
| Scanning | |
|---|---|
| Type | Handheld bar code reader |
| Yaw reading angle | 0 - 360° |
| Wavelength | 525 nm |
| Tilt reading angle | -60 - 60° |
| Sensor type | LED |
| Scanner type | 1D/2D |
| Pitch reading angle | -60 - 60° |
| Light levels (direct sunlight) | 0 - 108000 lx |
| Optical sensor resolution (W x H) | 1280 x 960 pixels |
| Ports & interfaces | |
| Wireless range | 100 m |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Performance | |
| LED indicators | Yes |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Product colour | Black |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Power | |
| Power consumption | 400 mA |
| Power source type | AC, Battery, DC, USB |
| Battery life | 18 h |
| Charging time | 6 h |
| Number of reads per charge | 13000 |
| Battery type | Built-in battery |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 735 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 46 mm |
| Depth | 109 mm |
| Height | 23 mm |
| Weight | 83 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |