11KS01KL
Login for pricing
In Stock: 5 available
Galaxy Tab A9+ 11" Secured Kickstand - Black
  • Metal kickstand for extra functionality
  • Lock slot and cable lock
  • Mobile protective
  • Rubber edge case
  • Landscape orientation only
More Information
SKU 11KS01KL
EAN 0810157341105
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Experience the perfect blend of flexibility and functionality with a Maclocks kickstand.
Features
CompatibilityGalaxy Tab A9 Plus | 11"| 2023 | SM-X210, SM-X215, SM-X216B
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialMetal, Silicone
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Covered home buttonNo
Covered front cameraNo
Country of originChina
Brand compatibilitySamsung
Weight & dimensions
Weight771.11 g
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Product colourBlack
Colour groupBlack
MaterialMetal, Silicone
Warranty period1 year(s)
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks Galaxy Tab A9+ 11" Secured Kickstand - Black
New
Compulocks Galaxy Tab A9+ 11" Sec... Login for pricing
Compulocks VESA Flex Arm Mount White Compulocks VESA Flex Arm Mount White Login for pricing
Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th Gen) Enclosure Wall Mount Black Compulocks iPad Air 10.9" (4-5th... Login for pricing
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosure Wall Mount
Bestseller
Compulocks Galaxy Tab A9+ Apex Enclosu... Login for pricing
Compulocks Surface GO 1-4 Gen Apex Secured Enclosure
Hot Product
Compulocks Surface GO 1-4 Gen Apex Sec... Login for pricing
SKU
11KS01KL
159W