Eaton 5PX1000IRTNG2BS uninterruptible power supply (UPS) 1 kVA 1000 W 8 AC outlet(s)
SKU
5PX1000IRTNG2BS
Login for pricing
In Stock: 15 available
5PX Gen2 UPS, 1000 VA, 1000 W, Input C14, Output: 8 x C13, Rack/tower, 2U, Network card included, with BS input cord
More Information
Output power capacity 1 kVA
Product colour Black,Silver
Output power 1000 W
Form factor Rackmount/Tower
SKU 5PX1000IRTNG2BS
EAN 3553340620904
Power
Output power1000 W
Output power capacity1 kVA
Features
Output power1000 W
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack, Silver
Weight & dimensions
Weight28.6 kg
Width588 mm
Height240 mm
Depth770 mm
You may also be interested in
Compare Products
Product Eaton 5PX1000IRTNG2BS uninterruptible power supply (UPS) 1 kVA 1000 W 8 AC outlet(s) Eaton 5PX1000IRTNG2BS uninterruptible... Login for pricing