HP CF226A/26A Toner cartridge, 3.1K pages ISO/IEC 19752 for HP LaserJet M 402/e
SKU
CF226A
Login for pricing
In Stock: 26 available
26A Black Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 26A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • HP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426
  • 1 Black (~3,100 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 26A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 3100.00
Colour black
SKU CF226A
EAN 0889296154761
Clear, sharp black text and rich halftones
Represent your business ideas with top-quality prints, and make your work stand out from the rest.
Features
Supply typeSingle pack
TypeOriginal
Black toner cartridges quantity1
Black toner page yield3100 pages
CompatibilityHP 26 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M402, M426
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
OEM codeCF226A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursBlack
Country of originChina, Japan, United States
Quantity per box1 pc(s)
HP segmentBusiness, Enterprise
Pallet size (EU)1100 x 740 x 1139 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)155.1 kg (342 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1097.3 x 942.3 x 1132.8 mm (43.2 x 37.1 x 44.6")
Layers per pallet5 pc(s)
Master (outer) cases per pallet135 pc(s)
Products per pallet (EU)105 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width362 mm
Depth102 mm
Height198 mm
Package depth102 mm
Package weight1 kg
Weight700 g
Package width362 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Products per pallet135 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1098 x 942 x 1134 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth102 mm
Package weight1 kg
Package width362 mm
Package typeBox
Package height198 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeCF226A
UNSPSC-code44103103
Quantity per box1 pc(s)
Layers per pallet5 pc(s)
Box contentsToner cartridge; Recycling guide
Maximum number of stacking cartons20 pc(s)
Master (outer) cases per pallet layer (EU)21 pc(s)
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)889296154761
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)889296154761
Other features
Logistics data
Pallet gross weight155.5 kg
Master (outer) cases per pallet layer27 pc(s)
Pallet weight (EU)125.5 kg
Products per pallet135 pc(s)