HP CF332A/654A Toner cartridge yellow, 15K pages ISO/IEC 19798 for HP Color LaserJet M 651
SKU
CF332A
Login for pricing
In Stock: 1 available
654A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge
  • Original HP 654A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
  • 1 Yellow (~15,000 pages)
  • Reliable printing you can trust
  • Depend on Original HP 654A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
  • Toner cartridge; Recycling guide
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 15000.00
Colour yellow
SKU CF332A
EAN 0886112501198
Brand compatibilityHP
OEM codeCF332A
Cartridge capacityStandard Yield
Print technologyLaser printing
Printing coloursYellow
Country of originJapan
HP segmentBusiness, Enterprise
Total amount of recycled materials used for making12%
Pallet size (EU)1200 x 800 x 1005 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)185.7 kg (409.3 lbs)
Pallet dimensions (W x D x H) (imperial)1186.2 x 1000.8 x 1214.1 mm (46.7 x 39.4 x 47.8")
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)10 - 90%
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Weight & dimensions
Width390 mm
Depth164 mm
Height214 mm
Package depth164 mm
Package weight1.84 kg
Weight1.3 kg
Package width390 mm
Package height214 mm
Products per pallet56 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1200 x 800 x 1005 mm
Packaging data
Package depth164 mm
Package weight1.84 kg
Package width390 mm
Package height214 mm
Technical details
TypeOriginal
OEM codeCF332A
Harmonized System (HS) code84439990
HP GTIN (EAN/UPC)886112501198
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)886112501198
Other features
Pallet weight (EU)123.5 kg
Products per pallet56 pc(s)