HP W2132A/213A Toner cartridge yellow, 3K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ 5800/6700/6701/6800
SKU
W2132A
Login for pricing
In Stock: 14 available
213A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge
  • (~3,000) pages
  • HP Toner Cartridge
More Information
Printing colours Yellow
Brand compatibility HP
Capacity 3000.00
Colour yellow
SKU W2132A
EAN 0195122822606
Features
Supply typeSingle pack
TypeOriginal
Colour toner page yield3000 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Brand compatibilityHP
Cartridge capacityHigh (XL) Yield
Printing coloursYellow
Country of originJapan
Quantity per box1 pc(s)
Pallet size (EU)1184 x 752 x 1089 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)167.8 kg (370 lbs)
Layers per pallet6 pc(s)
Master (outer) cases per pallet20 pc(s)
Products per pallet (EU)80 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width114 mm
Depth103 mm
Height328 mm
Package depth148 mm
Package weight1.23 kg
Weight900 g
Package width374 mm
Package height188 mm
Products per pallet120 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1200 x 976 x 1272 mm
Print quality
Packaging data
Package depth148 mm
Package weight1.23 kg
Package width374 mm
Package height188 mm
Technical details
TypeOriginal
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Quantity per box1 pc(s)
Layers per pallet6 pc(s)
Box contentsHP Toner Cartridge
Master (outer) cases per pallet layer (EU)16 pc(s)
HP GTIN (EAN/UPC)195122822606
Brand-specific features
HP GTIN (EAN/UPC)195122822606
Other features
Logistics data
Pallet gross weight168 kg
Products per pallet120 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product HP W2132A/213A Toner cartridge yellow, 3K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ 5800/6700/6701/6800
New
HP W2132A/213A Toner cartridge yellow,... Login for pricing
HP CE285AD/85A Toner cartridge black twin pack, 2x1.6K pages/5% Pack=2 for HP Pro P 1100