SATA18LA1
Login for pricing
In Stock:
2 available
StarTech.com 18in SATA to Left Angle SATA Serial ATA Cable - F/F
Category: SATA Cables
| SKU | SATA18LA1 |
|---|---|
| EAN | 0065030819640 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Availability | In Stock |
Make a left-angled connection to your SATA drive, for installation in tight spaces
Constructed of only top quality materials and designed for optimum performance and reliability this 18" SATA cable is backed by our lifetime warranty.
As an alternative, StarTech.com also offers a SATA18RA1" text="18in Right Angle SATA cable (SATA18RA1), which provides the same simple installation as this left angled SATA cable, but allows the cable to connect to the SATA drive from the opposite direction.
The StarTech.com Advantage
- Backed by StarTech.com lifetime warranty, ensuring a dependable connection
|---|---|
| Weight | 14 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 14 g |
| Packaging data | |
| Package width | 128 mm |
| Package depth | 0.7 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 250 g |
Recommended
StarTech.com 18in SATA to Left Angle S...
Login for pricing
StarTech.com 24in SATA to Right Angle...
Popular
StarTech.com 18in SATA Serial ATA Data...
StarTech.com 3 ft Shielded External eS...
Bestseller
StarTech.com 24in Latching SATA Cable
Hot Product
StarTech.com 12in Latching SATA Cable