Tripp Lite P350-10N-10 Hook-and-Loop Cable Ties, 10" L x 5/8" W - 10-Pack
SKU
P350-10N-10
Login for pricing
In Stock: 21 available
Hook-and-Loop Cable Ties, 10" L x 5/8" W - 10-Pack
  • Keeps cable bundles manageable
  • Easy on-off use
  • Convenient tie wrap
More Information
Type Hook & loop cable tie
SKU P350-10N-10
EAN 0037332143310
Manufacturer Tripp Lite
Availability In Stock
Features
TypeHook & loop cable tie
Product colourBlack
Technical details
Master (outer) case GTIN (EAN/UPC)10037332143317
Weight & dimensions
Package width180.3 mm
Package height254 mm
Package depth12.7 mm
Package weight40 g
Length254 mm
Packaging content
Quantity per pack10 pc(s)
Logistics data
Master (outer) case width260.1 mm
Master (outer) case length25.4 mm
Master (outer) case height269.2 mm
Master (outer) case gross weight390 g
Products per master (outer) case10 pc(s)
Country of originChina
You may also be interested in
Compare Products
Product Tripp Lite P350-10N-10 Hook-and-Loop Cable Ties, 10" L x 5/8" W - 10-Pack Tripp Lite P350-10N-10 Hook-and-Loop C... Login for pricing
StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties - 1/16"(2mm) wide, 7/8"(22mm) Bundle Diameter, 18lb(8kg) Tensile Strength, Nylon Self Locking Zip Ties with Curved Tip - 94V-2/UL Listed, 100 Pack - Black StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties... Login for pricing
StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties with Mounting Hole - 1/16"(2mm) wide, 7/8"(24mm) Bundle Dia. 18lb(8kg) Tensile Strength, Nylon 66 Self Locking Ties w/Screw Hole, UL Listed, 100 Pack StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties... Login for pricing
StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties - 1/16"(2mm) wide, 7/8"(22mm) Bundle Diameter, 18lb(8kg) Tensile Strength, Nylon Self Locking Zip Ties with Curved Tip - 94V-2/UL Listed, 100 Pack - White StarTech.com 4"(10cm) Cable Ties... Login for pricing
connektgear Hook and Loop Cable Ties 200 x 12mm - Pack of 10 - Black connektgear Hook and Loop Cable Ties 2... Login for pricing