CDE65G3-1C
Login for pricing
In Stock: 5 available
65", 4K UHD (3840 x 2160), TFT LCD, DLED, 500 nits, 5000:1, 6.5 ms, 2x 10 W, HDMI 2.1, RS-232, VGA, SPDIF, RJ45, USB-A, USB-C, 3.5 mm, OS-Free
More Information
SKU CDE65G3-1C
EAN 0766907035704
TouchscreenNo
Active display area (W x H)1428.48 x 803.52 mm
Display technologyLCD
Display diagonal165.1 cm (65")
Surface hardness3H
Native refresh rate60 Hz
Haze rate25%
Number of built-in speakers2
RMS rated power20 W
OrientationHorizontal/Vertical
Bezel width (top)1.59 cm
Bezel width (side)1.59 cm
Bezel width (bottom)1.59 cm
Product colourBlack
Panel mounting interface200 x 200 mm
Power
Power consumption (typical)101.7 W
AC input voltage100 - 240 V
Weight & dimensions
Weight25.1 kg
Display width1466.7 mm
Display depth79.7 mm
Display height841 mm
Display weight22.8 kg
Packaging data
Package width1640 mm
Package depth185 mm
Package height960 mm
Package weight34 kg
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Products per master (outer) case1 pc(s)
Pallet gross width168.5 cm
Pallet gross length114 cm
Pallet gross height2.04 m
Digital audio optical out1
Bezel width (top)1.59 cm
Bezel width (side)1.59 cm
Bezel width (bottom)1.59 cm
You may also be interested in
Compare Products
Samsung 50" Crystal UHD 4K Signage QE50T
Hot Product
Samsung 50" Crystal UHD 4K Signag... Login for pricing
Samsung OM46B Digital signage flat panel 116.8 cm (46") LCD Wi-Fi 4000 cd/m² Full HD Black Tizen 5.0 24/7