TC-PUSBCEU/30
Login for pricing
In Stock: 106 available
30W, 52 x 36 x 32mm, White, 5V/3A, 9V/3A, 12V/2.5A, 15V/2A, 20V/1.5A, RoHS, 0.08kg
  • USB-C charging adapter
  • EU CEE 7/7 Europlug
  • MFI (made for iOS) certified factory
More Information
Purpose Universal
Power supply type Universal
SKU TC-PUSBCEU/30
EAN 7407487000005
Manufacturer Vision
Availability In Stock
Features
Output power30 W
Output voltage5 - 20V
Output current1.5 A
Power supply typeUniversal
PurposeUniversal
Power current typeAC-to-DC
Housing materialABS synthetics
Product colourWhite
Power
Output power30 W
Output voltage5 - 20V
Output current1.5 A
Performance
Power current typeAC-to-DC
Design
Housing materialABS synthetics
Product colourWhite
Weight & dimensions
Weight80 g
Width52 mm
Depth36 mm
Height32 mm
Packaging data
Package width160 mm
Package depth70 mm
Package height25 mm
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Compliance certificatesRoHS
You may also be interested in
Compare Products
Product Vision USB-C Charger with EU Plug power adapter/inverter Universal 30 W White Vision USB-C Charger with EU Plug powe... Login for pricing
StarTech.com 12V DC 1.5A Universal Power Adapter
Hot Product
StarTech.com 12V DC 1.5A Universal Pow... Login for pricing