SKU
006R04177
Login for pricing
In Stock: 4 available
Everyday™ Cyan Toner by Xerox compatible with HP 203A (CF541A), Standard capacity
  • MEANINGFUL COST SAVINGS: Save 50-60% compared to originals
  • HASSLE-FREE RECYCLING: Recycle used supplies via the Xerox Supplies Recycling Program
More Information
Printing colours Cyan
Brand compatibility HP
Capacity 1300.00
Colour cyan
SKU 006R04177
EAN 0095205064414
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield1300 pages
Colour toner page yield1300 pages
CompatibilityLaserJet Pro M254 LaserJet Pro M281 LaserJet MFP M280
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forHP CF541A/CRG-054C
Brand compatibilityHP
OEM codeCF541A
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth325 mm
Package weight769 g
Package width115 mm
Package height115 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth325 mm
Package weight769 g
Package width115 mm
Package height115 mm