PWR-BGA12V150W1WW
Login for pricing
In Stock: 147 available
Level VI AC/DC power supply brick. AC Input: 100–240V, 2.5A. DC Output: 12V, 12.5A, 150W
More Information
SKU PWR-BGA12V150W1WW
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Sold Separately. To be used with Country-Specific AC Line Cords.
Features
Brand compatibilityZebra
Input current2.5 A
Input voltage100 - 240 V
Output power150 W
Output voltage12 V
Output current12.5 A
Power supply typeIndoor
PurposeBattery charger
Power current typeAC-to-DC
CompatibilityTC501
Product colourBlack
Power
Input current2.5 A
Input voltage100 - 240 V
Output power150 W
Output voltage12 V
Output current12.5 A
Performance
Brand compatibilityZebra
Power supply typeIndoor
PurposeBattery charger
Power current typeAC-to-DC
CompatibilityTC501
Design
Product colourBlack
Certificates
Compliance certificatesCE, Federal Communications Commission (FCC)
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
You may also be interested in
Compare Products
Product Zebra Level VI AC/DC power supply brick
Hot Product
Zebra Level VI AC/DC power supply brick Login for pricing
StarTech.com 160W Universal DC Power Adapter (24V/6.6A), 4ft(1.2m) 2-Wire Cord, 2/3-Pin Terminal Blocks, 100-240V AC/DC External Power Supply for Industrial USB Hubs, NA/UK/EU/ANZ StarTech.com 160W Universal DC Power A... Login for pricing