3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
SKU
PF238W9EM
Login for pricing
In Stock: 117 available
3M™ Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with 3M™ COMPLY™ Magnetic Attach, 16:9, PF238W9EM
  • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
  • Reversible between a glossy side and glare-reducing matte
  • Matte surface helps reduce glare and fingerprints
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display
  • Adds an extra layer of protection from everyday scratches and dust
  • Durable privacy filter that can withstand hundreds of cleanings
  • 100% hand inspected for quality assurance
More Information
Suitable for Monitor
Maximum screen size 23.8 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF238W9EM
EAN 0076308415020
Manufacturer 3M
Availability In Stock
You may also be interested in
Compare Products
Product 3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
Hot Product
3M T Privacy Filter for 23.8in Full Sc... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 23.8'' Monitors 16:9
Bestseller
Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
Port Designs 900335 display privacy filter 68.6 cm (27") Monitor Port Designs 900335 display privacy fi... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 27 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 WideScreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 24 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 Widescreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 34 inch Ultrawide Display - 21:9 Widescreen - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Protector - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing