505W13APXW
Login for pricing
In Stock: 5 available
iPad Air M2 13" (2024) Apex Enclosure Tilting Wall Mount - White
  • Keyed lock and unlock
  • Exposed front and back cameras and sensors
  • Through arm cable management
  • Portrait or landscape mountable
  • Secure directly onto a wall
More Information
SKU 505W13APXW
EAN 0810157342829
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Together, they create an ideal solution for interactive, secure, and professional iPad displays.
Features
Lock type2 Keys
CompatibilityiPad Air M2 | 13" | 2024 | A2898, A2903, A2904
Product colourWhite
Colour groupWhite
Minimum screen size33 cm (13")
Maximum screen size33 cm (13")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeWall
Brand compatibilityApple
Tilt adjustmentYes
Packaging content
Number of keys included4 pc(s)
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock type2 Keys
Product colourWhite
Colour groupWhite
Minimum screen size33 cm (13")
Maximum screen size33 cm (13")
Cable managementYes
Warranty period1 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad Air M2 13" (2024) Apex Enclosure Tilting Wall Mount - White Compulocks iPad Air M2 13" (2024)... Login for pricing
Compulocks VESA Mast Counter Stand - Black
Bestseller
Compulocks VESA Mast Counter Stand - B... Login for pricing
Compulocks iPad Air M2 11" (2024), Apex Enclosure Mast Stand - Black Compulocks iPad Air M2 11" (2024)... Login for pricing
Compulocks iPad Pro M4 & M5 11", Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
New
Compulocks iPad Pro M4 & M5 11&quo... Login for pricing
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Tilting Wall Mount - Black Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw... Login for pricing