505B11PAPX4B
Login for pricing
In Stock: 4 available
iPad Pro M4 & M5 11", Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
  • Keyed lock and unlock
  • Exposed front and back cameras and sensors
  • Through arm cable management
  • Portrait or landscape mountable
  • Secure directly onto a wall
More Information
SKU 505B11PAPX4B
EAN 0810157342836
Manufacturer Compulocks
Availability In Stock
Together, they create an ideal solution for interactive, secure, and professional iPad displays.
Features
Lock typeKey
CompatibilityiPad Pro M4 | 11" | 2024 | A2836, A2837, A3006 iPad Pro M5 | 11" | 2025 | A3357, A3358, A3359
Product colourBlack
Colour groupBlack
Minimum screen size27.9 cm (11")
Maximum screen size27.9 cm (11")
Panel mounting interface75 x 75,100 x 100 mm
Cable managementYes
Covered front cameraNo
Country of originChina, Israel
Mounting typeWall
Brand compatibilityApple
Tilt adjustmentYes
Packaging content
Number of keys included2 pc(s)
ManualYes
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourBlack
Colour groupBlack
Cable managementYes
Warranty period2 year(s)
Tilt adjustmentYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad Pro M4 & M5 11", Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
New
Compulocks iPad Pro M4 & M5 11&quo... Login for pricing
Compulocks VESA Mast Counter Stand - Black
Bestseller
Compulocks VESA Mast Counter Stand - B... Login for pricing
Compulocks iPad Air M2 11" (2024), Apex Enclosure Mast Stand - Black Compulocks iPad Air M2 11" (2024)... Login for pricing
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Tilting Wall Mount - Black Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw... Login for pricing
Compulocks iPad Air M2 13" (2024) Apex Enclosure Tilting Wall Mount - Black
Hot Product
Compulocks iPad Air M2 13" (2024)... Login for pricing