HP W2033A/415A Toner cartridge magenta, 2.1K pages ISO/IEC 19798 for HP E 45028/M 454
- Original HP 415A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 415 toner cartridges work with: HP LaserJet Enterprise M455, M480; HP LaserJet Pro M479
- 1 Magenta (~2,100 pages)
- Reliable printing you can trust
- Depend on Original HP 415A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Capacity | 2100.00 |
| Colour | magenta |
| SKU | W2033A |
| EAN | 0192018046375 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Legendary performance
Trust Original HP Toner for impactful prints and exceptional printing performance you can count on.
Reliable, professional quality.
With Original HP Toner you get consistent, uninterrupted printing that keeps you on task.
Defining moments, vibrant results.
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Colour toner page yield | 2100 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W2033A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Small medium business |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 168 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 363 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 123 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package weight | 860 g |
| Weight | 600 g |
| Package width | 363 mm |
| Package height | 123 mm |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1100 x 730 x 1133 mm |
| Print quality | |
| Packaging data | |
| Package depth | 102 mm |
| Package weight | 860 g |
| Package width | 363 mm |
| Package height | 123 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| OEM code | W2033A |
| Country of origin | Japan |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
| Maximum number of stacking cartons | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192018046375 |
| Brand-specific features | |
| Other features | |
| Logistics data | |
| Pallet gross length | 73 cm |
| Pallet gross height | 110 cm |
| Pallet gross weight | 165 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross width | 113.3 cm |